Чек лист як перевірити авто перед покупкою

Діагностика авто перед покупкою – обов’язкова процедура перед придбанням транспортного засобу, оскільки завдяки ній можна виявити найменші несправності та дефекти та уникнути фінансових втрат. Багато покупців вважають, що можуть впоратися з перевіркою самостійно, проте ця думка часто є помилковою – самотужки можна провести лише первинний огляд машини. Ретельну діагностику транспортного засобу за більш ніж 130 параметрами, краще довірити спеціалістам сервісу автопідбору CarPoint, далі ви зрозумієте чому.

Як переглянути автомобіль перед покупкою самостійно?

Найкраще діяти згідно з наступним алгоритмом:

 1. Обійти візуально автомобіль по колу. Таким чином ви зможете оцінити стан лакофарбового покриття та зовнішній стан кузова з різних ракурсів. Потрібно бути уважним, тому що подряпини, сколи, тріщини та потертості можна помітити не відразу, а їх наявність чи відсутність істотно впливає на ціноутворення.
 2. Вимірювання ЛКП елементів кузова за допомогою товщиноміра. За допомогою цього апарата можна визначити товщину лакофарбового покриття, дізнатися чи деталь піддавалася ремонтним роботам, шпаклюванню і повторному фарбуванню. Найкраще починати вимірювання з даху, оскільки він фарбується найрідше. До кожного товщиноміра додається табличка з нормативними показниками лакофарбового покриття для кожної марки автомобіля, з якими потрібно порівнювати отримані під час огляду дані. При цьому потрібно пам’ятати, що кожен апарат має похибку 10-15%, передбачену виробником, тому перед експлуатацією обов’язково ознайомтеся з інструкцією. Не зовсім відповідають дійсності дані, які показує товщиномір на нерівній поверхні або при неправильному прикладанні, тому якщо на якійсь кутовій деталі апарат показує більше, не завжди це означає, що елемент був повторно забарвлений, а можливо, ви криво приклали прилад.
 3. Експертний візуальний огляд автомобіля. Не завжди за допомогою товщиноміра можна сказати, що авто було пофарбоване повторно, тому потрібно ретельно оглянути кузов на наявність переходів ЛКП, сміття та рисаків у лаку, кратерів у фарбованій деталі та проявів внутрішньої корозії.
 4. Огляд отворів та кріплень. Для початку потрібно оглянути болти на цілісність – на них не повинно бути слідів використання гайкового ключа та пошкоджень лакофарбового покриття. Стан кузова транспортного засобу суттєво впливає на його вартість.
 5. Перевірка наявності табличок та наклейок з даними про авто та датами виробництва. Особливо необхідно акцентувати увагу на фарах: потрібно порівняти відповідність дати випуску деталей з роком виробництва транспортного засобу.
 6. Перевірка авто перед покупкою передбачає огляд додаткових ліхтарів, всієї оптики, омивачів, лобового скла і т.д. Необхідно провести їх огляд на наявність потертостей, сколів, подряпин, тріщин та інших дефектів. Обов’язково слід перевірити справність функціонування всіх механізмів. Обов’язково слід перевірити справність функціонування всіх механізмів. Якщо їх немає, можна підозрювати його нещодавню заміну, можливо навіть через дорожньо-транспортну пригоду. Після цього потрібно оглянути решту скла на наявність дефектів або відмінність за роками.
 7. Огляд внутрішнього простору, отворів та кріпильних болтів. Спочатку потрібно перевірити товщиноміром, чи було повторно пофарбовано внутрішній простір транспортного засобу (прорізи). Далі проводиться огляд болтів кріплення, щоб зрозуміти, чи знімалися конструктивні елементи кузова. Зверніть увагу на петлі дверей водія, замки і пороги, так як вони піддаються найбільш інтенсивній експлуатації і досить швидко зношуються.

Все це не вичерпний список того, що необхідно перевірити. Всі перевірки існують для того, щоб покупець купив хороший і надійний автомобіль, і без сюрпризів, а не “кота в мішку”. Найкраще звернутися за допомогою до автоексперта, оскільки проводити огляд одному небажано. Додаткова пара очей ніколи не завадить, а лише допоможе помітити найдрібніші деталі. Переоцінивши свою “авто експертність” ви ризикуєте втратити в рази більше вартості послуг експертів з досвідом.

Експертна перевірка автомобілів: первинний технічний огляд

Професійна діагностика включає наступні маніпуляції:

 1. Перевіряє рівні всіх рідин. Кількість олії має бути між відмітками мінімуму і максимуму. Потрібно звернути увагу на кришку маслозаливної горловини: якщо на ній багато пилу, можна думати, що поповнення запасів масла здійснюється нечасто. Ще однією ознакою давньої заміни масла є його димлення зі щупа або горловини при запущеному двигуні. Крім перевірки рівня, потрібно визначити наявність домішок у рідинах, але це краще довірити мотористу. На заведений двигун потрібно робити все з дотриманням заходів безпеки. Були неприємні випадки у нас на очах.
 2. Перевірка на наявність патьоків та запотівань двигуна, трансмісії, гальмівної та охолоджуючої систем.
 3. Огляд працездатності всіх лампочок та перевірка електроніки. Деякі сигнали на щитку приладів можуть свідчити про наявність дефектів деталей чи навіть несправності двигуна.
 4. Перевірка кермового. Діагностика рульового механізму необхідна виявлення сторонніх шумів, люфтів, стукотів і течій, що може свідчити про пошкодження рульового механізму.
 5. Діагностика сажевого фільтра та каталізатора. Ви можете запитати про стан цих деталей у продавця, звернутися за допомогою експерта компанії CarPoint або перевіреного СТО, оскільки без обладнання провести діагностику цих деталей самостійно досить важко. Краще відмовитися від огляду запчастин самотужки, якщо ви не вважаєте себе досить компетентним у цьому питанні.
 6. Огляд усіх кнопок автомобіля. Необхідно перевірити склопідйомники на кожних дверях, працездатність кондиціонера та печі, за наявності люка – його функціонування у всіх площинах.
 7. Перевірка ознак стану авто по вихлопній трубі. Наявність зносу краще визначати спочатку на холодній, а потім на розігрітій машині – не повинно бути чорного, синього чи сизого диму. При виявленні якихось підозрілих симптомів, зверніться до нас на діагностичний центр Карпоінт, оскільки проблеми ознаки з вихлопної труби можуть бути наслідком несправності двигуна, паливної системи або фільтра сажі, або каталізатора.
 8. Важливо також провести огляд гуми, дисків та гальмівних колодок та ручника.

Перевірка авто за VIN: відкриті бази та документація

Придбання автомобіля – відповідальне та недешеве рішення, тому про жодні домовленості на словах не може бути й мови: виключно договір купівлі-продажу з повним переліком усіх прав та зобов’язань обох сторін та переоформленням рухомого майна з однієї фізичної особи на іншу. Важливим моментом є перевірка авто за номером VIN перед покупкою. Так завдяки CARPOINT, ви можете дізнатися всю інформацію про технічне обслуговування автомобіля, викрадення, штрафи, аварії, кредитну історію у випадку якщо авто знаходиться під заставою, дефектах і прихованих пошкоджень і т.д. У таких випадках також можете скористатися послугою юридичної перевірки та історії авто у Києві.

Обов’язково ознайомтеся з техпаспортом та зазначеними у ньому даними: вся інформація повинна відповідати дійсності та збігатися з характеристиками транспортного засобу. У разі будь-яких підозр ви можете звернутися за перевіркою експерта криміналіста у Києві.

Все викладене лише акцентує Вашу увагу на тому обсязі заходів, які необхідно провести перед покупкою б/у авто, щоб убезпечити себе від серйозних матеріальних втрат і зіпсованого настрою.

Цей перелік не вичерпний, але мінімально необхідний. Також крім цього переліку, за інструкцією засновника Carpoint, Артура Васильєва, в нашій компанії передбачена обов’язкова поглиблена діагностика машини, – вторинна діагностика на нашому діагностичному центрі. Про вторинний огляд читайте в наступних статтях нашого авто блогу.

Якщо вам була корисна наша стаття, ви можете підтримати нас на https://www.patreon.com/carpoint

Дякую всім, хто щомісяця підтримує нас на Patreon!

Ваша підтримка є дуже важливою для нас.

model-image model-image model-image model-image model-image

Залиш заявку прямо зараз
і отримай спеціальну пропозицію

Цей веб-сайт зареєстрований на wpml.org як тестовий.