З якими ушкодженнями кузова не можна купувати машину?

Придбання уживаного транспортного засобу завжди супроводжується безліччю ризиків. Саме тому так важливим є здійснення перевірки авто перед покупкою, яка передбачає ретельне вивчення документації та діагностику всіх елементів транспортного засобу. Особливо важлива перевірка кузова авто, тоскільки цей елемент конструкції найбільш схильний до впливу несприятливих факторів і, як наслідок, втрата ринкової вартості.

Різновиди ушкодження кузова автомобіля: експлуатаційні дефекти

Усі варіанти пошкоджень цієї частини транспортного засобу можна умовно розділити на великі групи: експлуатаційні і аварійні. Перші припускають появу дефектів та деформацій під час використання автомобіля та не пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами. До факторів, що сприяють появі експлуатаційних пошкоджень, належать вага водія та пасажирів транспортного засобу, нерівності дорожнього покриття, вплив вібрації робочих вузлів. Уникнути появи цих дефектів при використанні авто неможливо, тому необхідно самостійно проводити огляд кузова і при необхідності усувати ушкодження.

До групи експлуатаційних ушкоджень відносяться:

  • деформація окремих елементів конструкції кузова;

  • провисання та/або деформація дверей транспортного засобу;

  • ненадійна фіксація окремих деталей, що супроводжується виникненням стуків та скрипів під час використання авто;

  • наявність тріщин у зоні стійок;

  • наявність корозії на поверхні кузова через пошкодження антикорозійного покриття.

Остання причина пошкодження кузова є найпоширенішою, тому що запобігти появі іржі практично неможливо – згодом шар фарби стоншується та зношується. Якщо ви помітили сліди корозії на кузові, не варто відкладати ремонтні роботи, очікуючи, коли іржа проникне під шар фарби. Повноцінний ремонт кузова є досить дорогим, тому набагато вигідніше здійснювати своєчасний огляд автомобіля, полірування та нанесення нового покриття, що протидіє корозії. Альтернативним варіантом є використання спеціальної антигравійної плівки.

Експерт на день від компанії CarPoint здійснює повну діагностику транспортного засобу, зокрема, ретельний огляд кузова на наявність корозії, адже придбання автомобіля з іржею тягне за собою безліч проблем і витрат у майбутньому.

Аварійні дефекти: що потрібно знати про пошкодження після аварії?

Аварійними називають деформації кузова автомобіля, що з’явилися внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Як правило, такі пошкодження вимагають дорогих та масштабних ремонтних робіт. Кількість та обсяг дефектів безпосередньо залежать від швидкості пересування, габаритів автомобіля, умов на трасі та кута зіткнення. Найчастіше спостерігаються фронтальні ушкодження, що виникають внаслідок удару у передню частину транспортного засобу. Усі аварійні деформації поділяються на три групи:

1. Сильні. Такі дефекти потребують повної заміни кузова транспортного засобу.

2. Середні. Збереження кузова можливе, проте потрібна заміна безлічі деталей конструкції.

3. Незначні. До них відносять вм’ятини, подряпини, які з’явилися під час зіткнення на незначній швидкості пересування. Такі дефекти можна усунути в будь-якому автосервісі або навіть самотужки.

Навіть незначне пошкодження кузова має бути своєчасно ліквідовано, тому що в іншому випадку через деякий час можуть знадобитися масштабніші ремонтні роботи аж до повної заміни кузова.

Чому не варто купувати авто з дефектами кузова

Будь-які пошкодження кузова можна назвати своєрідною бомбою уповільненої дії. Навіть невелика подряпина, яка пошкодила антикорозійний шар, може спричинити великі проблеми через швидке поширення іржі. Найбільш небезпечним варіантом є «проростання» корозії вглиб металевої деталі, що призводить до її крихкості та руйнування.

Крім того, навіть проведення якісного ремонту деформованих після аварії елементів кузова не поверне деталі в початковий стан – вони стають «крихкими», і навіть найменший механічний вплив може спровокувати появу нового дефекту. Не варто ризикувати також при пошкодженні силових елементів. Безумовно, їх можна зміцнити за допомогою використання додаткових металевих пластин, проте цей варіант прийнятний лише у разі їзди ідеально рівними дорогами.

Наявність тріщин, перекосів, порушення конфігурації деталей та геометричної цілісності кузова транспортного засобу можуть стати причиною погіршення керованості авто та стати причиною нових дорожньо-транспортних пригод. Усунути деформацію та повністю повернути кузову ідеальну форму не зможе жоден майстер, а досвідчений незалежний автоексперт – перевірить все, що потрібно та повідомить вам.

Діагностика авто перед покупкою: чому варто відмовитися від «битого» авто

Придбання автомобіля після аварії не лише ризиковане, а й небезпечне рішення. Навіть ретельно відремонтований автомобіль може відрізнятися наявністю безлічі дефектів та деформацій, які з часом вимагатимуть ремонту, заміни деталей або навіть можуть призвести до нової ДТП. Навіть якщо жодних проблем з експлуатацією не виникає, згодом «битий» кузов починає іржавіти та гнити, через що потрібна регулярна антикорозійна обробка поверхні або зварювальні та малярні роботи.

Компанія CarPoint пропонує скористатися послугою виїзної діагностики авто – наші співробітники визначать тип пошкодження, його серйозність та наслідки дефекту в найближчому майбутньому. Експерти мають багаторічний досвід роботи з автомобілями, що дозволяє їм швидко і безпомилково визначати походження та серйозність ушкоджень. Якщо вам необхідна допомога при виборі бу автомобіля, скористайтесь послугою автоексперта – наш фахівець здійснить ретельну діагностику транспортного засобу, у тому числі на наявність пошкоджень кузова, та перевірить супровідну документацію у всіх базах даних. Щоб дізнатися більше про співпрацю, зв’яжіться з нами за номером на сайті.

063 746 00 77

Якщо вам була корисна наша стаття, ви можете підтримати нас на https://www.patreon.com/carpoint

Дякую всім, хто щомісяця підтримує нас на Patreon!

Ваша підтримка є дуже важливою для нас.

 

model-image model-image model-image model-image model-image

Залиш заявку прямо зараз
і отримай спеціальну пропозицію

Цей веб-сайт зареєстрований на wpml.org як тестовий.