Змінився порядок переоформлення авто. Процедури “Зняття з обліку” більше нема!

Сьогодні вранці з офіційного джерела (Сервісного центру МВС в Одеській області) надійшла інформація про зміни у процесі перереєстрації автомобіля в момент продажу.
Ще 22 серпня 2018 року Кабмін затвердив постанову No637, в якій скасував процедуру зняття транспортного засобу з обліку і сьогодні вона офіційно набула чинності.

Як тепер відбуватиметься процес перереєстрації? Дуже просто! Наразі, щоб передати право власності на автомобіль новому власнику, достатньо буде здійснити пряму перереєстрацію.
Наразі основним документом, який підтверджує правомірність придбання авто, є договір купівлі-продажу.

Ця чудова новина для автовласників, але дуже неприємна новина для автоперекупників!

Якщо раніше, коли автомобіль купувався автобізнесменом для перепродажу, машина знімалася з обліку та оформлялася генеральна довіреність, перекупник не ставив машину на облік на своє ім’я, вона «висіла» знята з обліку на червоних транзитних номерах.
Нині такого не буде. Якщо автомобіль купується на продаж, він повинен бути перереєстрований, або він купуватиметься за довіреністю, що додає низку юридичних ризиків, таких як заборгованість, арешт майна та ін.

На додаток до змін під час переоформлення, з минулого тижня в Сервісних центрах МВС офіційно ввели перевірку авто по Єдиному реєстру боржників. Тепер, перед оформленням договору купівлі-продажу, паралельно з оглядом автомобіля експертом, співробітник Сервісного центру МВС в обов’язковому порядку перевіряє автомобіль Єдиним реєстром боржників України, а також Єдиною базою Сервісного центру МВС.

Ще одним корисним новаторством від Сервісних центрів МВС в Україні став відкритий сервіс із даними про реєстрацію транспортних засобів https://texty.org.ua/cars/. Це дозволяє абсолютно будь-якій людині отримати достовірну інформацію про автомобіль: коли було поставлено на облік, скільки власників було, які зміни в автомобілі було здійснено. За допомогою цього сервісу можна дивитися відкриту офіційну статистку з транспортних засобів в Україні. Вперше автомобіль потрапляє в цю базу після реєстрації в Сервісному центрі МВС у момент покупки. Відкриті дані про автомобілі доступні з 2013 року.

Ми, як автомобільне агентство, яке працює відкрито і не пропускає “авто мотлох”, дуже раді таким змінам! Тепер прозорість у процесі покупки авто підтримується на державному рівні.

model-image model-image model-image model-image model-image

Залиш заявку прямо зараз
і отримай спеціальну пропозицію

Цей веб-сайт зареєстрований на wpml.org як тестовий.